מה שאבד בזמן
מה שאבד בזמן

מה שאבד בזמן,ספר ישן-חדש-מהדורה חדשה ומתוקנת ,מי ימצא את ההבדל?

ומה אם תנסו
ומה אם תנסו

ומה אם תנסו מבית היוצר של קובי ימאדה- מה עושים עם בעיה,מה עושים עם רעיון,מה עושים עם הזדמנות.נסו לעשות את הבלתי אפשרי כדי לגלות מה אפשרי

שיר לציפור
שיר לציפור

שיר לציפור ,כתבה יעל אשד, צילם שמוליק אנגל צלם טבע נפלא. הספר הוא הזמנה לקטנים ולגדולים לצאת לשוטט במרחבים ולהכיר את הציפורים

השן שהתנדנד לה הילד
השן שהתנדנד לה הילד

מאיר שלו כתב, מישל קישקה אייר והתוצאה: ספר משעשע שמתאים במיוחד לילדים שמאבדים את השן הראשונה ולא רק.

תולדות האנושות היסטוריה מאוירת
תולדות האנושות היסטוריה מאוירת

"תולדות האנושות, היסטוריה מאוירת" הוא עיבוד עלילתי בהיר וסוחף לספרו פורץ הדרך של ההיסטוריון יובל נח הררי, "קיצור תולדות האנושות". הררי, מלווה בדמויות ססגוניות כמו דוקטור פנטזיה, הבלשית לופז וסינדי מלכת הסוואנה, מזמין את הקוראים למסע הרפתקני אל העבר ופותח צוהר מחודש ורענן להיסטוריה של כולנו. זהו הכרך הראשון. הוא מסביר כיצד התפתח האדם והתפשט בכל רחבי כדור הארץ. מחיר: 128 ש״ח

ככל שיותיר לנו החוט
ככל שיותיר לנו החוט

קטלוג חדש לבתיה שני, אמנית הרוקמת קשרים ומשמעויות בין טקסט, טקסטורה וטקסטיל. בקטלוג תחת הכותרת "ככל שיותיר לנו החוט..." נושא האלימות נגד נשים, מופיע בעבודות לצד נושאים אחרים העוסקים בנשים ונשיות.

כל שנה וברכותיה
כל שנה וברכותיה

קטלוג של מוזיאון ישראל – מאה שנות איגרות "שנה טובה".נוסטלגיה נפלאה. מחיר 119 שקל

חיי השקר של המבוגרים
חיי השקר של המבוגרים

והכי מדובר בעיר....הספר החדש של אלנה פרנטה מחברת הרומנים הנפוליטנים, במחיר מיוחד לחגים 78 שקלים במקום 98.

עלמה בפריחה
עלמה בפריחה

ספר חדש ,סיפורים קצרים, מאת הסופרת טטיאנה טולסטויה,נכדתו של הסופר טולסטוי – הוצאת עם עובד מחיר מיוחד לחגים – 68 שקלים במקום 84 שקל

כסאות מתבודדים
כסאות מתבודדים

קטלוג מהודר ,דו לשוני ,עברית ואנגלית ,המלווה את התערוכה החדשה במוזיאון ישראל.כסאות שצולמו ביערות שונים בארץ .פרי עבודתם של בצלאל ומוזיאון ישראל

מה עושים עם רעיון
מה עושים עם רעיון

הספר מלווה באיוריה העדינים של מאה בסום, עוסק בקיומן הטבעי של בעיות, באתגרים שהן מציבות ובאפשרויות הצמיחה הגלומות בהן. זהו ספר שמכבד ילדים ומאפשר להם לשאול שאלות ולמצוא דרכים אל התשובות, והוא אידיאלי גם כספר מתנה חכם ויפה למבוגרות ולמבוגרים. ספר ראשון בסדרת רבי-המכר הבינלאמיים של קובי ימאדה ומאה בסום, שאתגרו רבבות קוראים, צעירים ובוגרים, ליזום, לצמוח ולקדם בברכה רעיונות והזדמנויות

שרשרת זהב
שרשרת זהב

כותרת המשנה של הספר "שירי מופת לילדים" אינה מטעה. נירה הראל, בעצמה סופרת אהובה ומוערכת לילדים ולנוער, קיבצה בשרשרת 40 פנינים משירי הילדים הישראליים, "מביאליק ועד יהונתן גפן" ככתוב על הכריכה. בספר מופיעים שיריהם של קדיה מולודובסקי, לוין קיפניס, לאה גולדברג, פניה ברגשטיין, אברהם שלונסקי, ע. הלל, נורית זרחי, חיה שנהב, נעמי שמר ועוד רבים וטובים. הספר מחולק לשערים כרונולוגיים, ומלווה בתיאורים קצרים של המשוררים ששיריהם מופיעים בו.

פעמון הזכוכית
פעמון הזכוכית

תרגום חדש ועדכני לרומן האוטוביוגרפי ויצירתה העל-זמנית של הסופרת והמשוררת האמריקאית סילביה פלאת, שהיתה מאז התאבדותה ב-1963 לסמל של דיכאון ודיכוי נשיים. פעמון הזכוכית הוא הרומן היחיד שפלאת פרסמה, והוא ראה אור בשנת 1963, חודש בלבד לפני ששמה קץ לחייה בגיל 31. התאבדותה יצרה מיד עניין סביב הספר, אך רק ברבות השנים עמדו הקוראים והמבקרים על חשיבותו ומשמעותו והוא הפך לקלסיקה של המאה העשרים - תיאור ריאליסטי וחד פעמי של מסע אל נבכי הנפש האנושית ולמחיר הכבד שמשלמות נשים בחיים תחת הפטריארכיה.

ספר התענוגות
ספר התענוגות

ספר התענוגות הוא אסופה של מתכונים, דעות, אמרות שפר, הרהורים, הגיגים וסיפורים - כולם סביב הדבר החמקמק הזה שנקרא "הנאות החיים", ושישנן קבוצות שלמות באוכלוסיית העולם והארץ שמטיפות להימנע מהן בכל מחיר. ספר התענוגות ראה אור בראשית שנות השבעים, והפך מיד ללהיט. באותם ימים, כשלא רבים ידעו מהם שרימפס, כשלא רבים יצאו את גבולות הארץ, כשלא היו מדורי אוכל וביקורת מסעדות, היה זה חידוש גמור לדבר על הנאות החיים.

סיפורים-גרינלנדיים
סיפורים-גרינלנדיים

ארבעת הסיפורים המופיעים כאן לראשונה בעברית נבחרו מספרו של הנרי רינק, אשר ראה אור ב-1875. בספרו ריכז רינק כ-150 סיפורים של בני אינואיט אשר ליקט לאורך שנות שהותו בגרינלנד. מתוך הסיפורים המרתקים הללו נבחרו ארבעה המתאימים לילדים, אליהם נוספו איורים והסברים על בני האינואיט ועל חייהם. הסיפורים מתארים אירועים שקרו באמת. האיורים, פרי לימוד מעמיק, מספקים מבט על הנופים הזרים לנו ועל אורחות החיים הלא מוכרים, ומשקפים את אותם ימים: את הלבוש, את צורת הבתים ואת החפצים. בסוף הספר תמצאו מילון מונחים מאויר.

סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים
סיפורים על ילדים שמעזים להיות שונים

סיפורים על ילדים שמעיזים להיות שונים הוא ספר מצוין המאתגר תפקידי מגדר וסטריאוטיפים ומציג מודלים גבריים ראויים לחיקוי. הוא מפנה זרקור למאה גברים, נערים וילדים ששינו את העולם בחמלה, באומץ לב, בעמידה לצד האחר ותוך התגברות על קשיים פיזיים וחברתיים. אסופה זו של מאה ביוגרפיות קצרות - כאשר לצד כל דמות מופיע איור צבעוני שמנסה ללכוד את ייחודיות עיסוקה - יכולה לשמש גם פתח והזמנה לדיון עם ילדות וילדים על זכויות אדם, על קבלת השונה, על להטב"ק, על בריונות, על מוגבלות, על גזענות ועוד.

סיפורים אוקראיניים
סיפורים אוקראיניים

מבחר מסיפוריו המוקדמים של ניקולאי גוגול, שבחרה ותרגמה נילי מירסקי, כלת פרס ישראל. הספר רואה אור במהדורה מחודשת, במלאת שנה למותה. את הסיפורים הללו כתב גוגול בצעירותו, בתקופה שהקדיש את יצירתו למולדתו אוקראינה ואסף בהתלהבות חומרי פולקלור מקומיים. את החומרים הללו שילב בסיפורים שיש בהם מאוצר אגדות הכישוף והאימים של המסורת האוקראינית העממית וכן מעשיות משעשעות מהווי החיים בפרובינציה האוקראינית הנידחת.

מה עושים עם הזדמנות
מה עושים עם הזדמנות

למה הופכת הזדמנות שנקרית בדרכנו? לידידות חדשה, לאפשרות מלהיבה, לתגלית נועזת. הזדמנות היא קריאה להרפתקה מסעירה ולהתנסות בלתי נשכחת. היא פתח ומבוא לעולמות חדשים. הזדמנות מסיעת לנו להבין מי אנחנו, למה אנחנו שואפים ולאן אנחנו רוצים ללכת. מה תעשו, אפוא, עם ההזדמניות שבדרככם? זה תלוי רק בכם. ספר שלישי בסדרת רבי-המכר הבינלאמיים של קובי ימאדה ומאה בסום, שאתגרו רבבות קוראים, צעירים ובוגרים, ליזום, לצמוח ולקדם בברכה רעיונות והזדמנויות.

מה עושים עם בעיה
מה עושים עם בעיה

הספר, המלווה באיוריה העדינים של מאה בסום, עוסק בקיומן הטבעי של בעיות, האתגרים שהן מציבות ואפשרויות הצמיחה הגלומות בהם. זהו ספר שמכבד ילדים ומאפשר להם לשאול שאלות ולמצוא דרכים אל התשובות, אך הוא גם אידיאלי כספר מתנה חכם ויפה למבוגרות ומבוגרים. ספר שני בסדרת רבי-המכר הבינלאמיים של קובי ימאדה ומאה בסום, שאתגרו רבבות קוראים, צעירים ובוגרים, ליזום, לצמוח ולקדם בברכה רעיונות והזדמנויות.

זום
זום

אחרי מספר שנים בהן היה קשה להשיגו - הספר "זום" יוצא בהדפסה מחודשת! זום אינו ספר ילדים או איורים רגיל: בכל דף מוצג לעינינו פרט מסוים, וכאשר אנו מעבירים דף אחד קדימה אנחנו מגלים שהפרט שהיה במרכז התמונה הקודמת הוא רק פיסה זעירה מתוך תמונה גדולה יותר. בדפדוף הבא - גם מה שחשבנו שהוא התמונה הגדולה מתגלה כפרט זעיר בתמונה גדולה אף יותר...ויותר....וכן הלאה. הספר הזה מפליא לשחק בתודעה החזותית שלנו, וכל דף טומן בחובו הפתעה חדשה. מרתק תמיד ומומלץ לילדים ומבוגרים.

הנסיך הקטן
הנסיך הקטן

מטוסו של טייס בודד מתרסק בלב מדבר. הטייס משוכנע שהגיע למקום שומם שאיש לא נמצא בו, אך לפתע נשמע קול עדין: "צייר לי כבשה!". ספרו של אנטואן דה סנט אקזופרי (שהיה טייס) כתוב ומאויר כספר ילדים, אך טומן בחובו השקפות חתרניות על החברה האנושית - על חמדנותם ואכזריותם של בני האדם, לצד התום שיש לשמור עליו.

היו זמנים בארגנטינה
היו זמנים בארגנטינה

בכתיבה אינטימית, מרגשת ומצחיקה, חוזר נאומן - בספרו השני המתורגם לעברית בהוצאת תשע נשמות - למקום ולתקופה שעשו אותו סופר ומהגר "בתוך השפה", מצב שכפי שהוא אומר, מערער "את יסודות הדיבור הפנימי. כלומר, את מצב הכתיבה עצמו." בדרכו להשלים את מכתבה הלא-גמור של סבתו שלו הוא מחיה עולם שלם של דמויות משפחתיות לא-נשכחות, מלאונרדו הדנדי, דרך חָקוֹבוֹ, סוחר הכובעים בעל החלומות ההנדסיים, ועד לידיה, סוחרת האמנות בחוש טבעי, ועוד שלל דמויות של יזמים, הרפתקנים, מהפכנים וחולמים.

וואבי סאבי
וואבי סאבי

וואבי-סאבי הוא שמה של פילוסופיה יפנית עתיקה שהיא בין השאר דרך חדשה ומעוררת השראה לעיצוב סביבתנו וחיינו. שלוש הנחות יסוד מובילות תפיסה זו: הדברים כולם מתכלים, הדברים כולם פגומים, הדברים כולם אינם גמורים. זו אסתטיקה של הפגום. וואבי-סאבי מייצג את ההפך הגמור מהאידיאל המערבי לפיו היופי מושלם ונצחי.

הבוקר בא תמיד
הבוקר בא תמיד

סיפרה של המשוררת היפנית שיבטה טויטו שפירסמה אותו בגיל 98 והפכה לרבת מכת ביפן ובישראל. האופטימיות נימצאת בכל שיר ושיר.